Kaip pasirinkti kėdę ilgam sėdėjimui prie kompiuterio

Kaip pasirinkti kėdę ilgam sėdėjimui prie kompiuterio?

Namai

Išsivysčius pramonei, pažengus technologijoms daugelio gyvenimo būdas tapo žymiai sėslesnis. Daug žmonių dirba sėdimą darbą, o nemaža jų dalis nuolatos dirba kompiuteriu. Dėl nejudraus gyvenimo būdo susilpnėja raumenys, įgyjama netaisyklinga laikysena. Dėl šių priežasčių daugeliui žmonių pasireiškia nugaros bei kaklo skausmai ir kiti nemalonūs simptomai. Klaidinga manyti, kad tai tik suaugusiųjų problema. Paaugliai taip pat patiria nemalonius pojūčius, net jei jie kompiuteriu nedirba, o rengia mokyklos namų užduotis ar žaidžia. To priežastis dažnai būna netinkamai parinkta kompiuterio kėdė.

Kaip rinktis kėdę darbui prie kompiuterio?

  • Biuro kėdė, skirta darbui prie kompiuterio, turi būti ergonomiška, palaikanti kūną taisyklingoje padėtyje. Todėl renkantis reikia paisyti kai kurių matmenų, išsiaiškinti, ar kėdė turi reikalingas funkcijas. Apie biuro kėdžių funkcijas daugiau informacijos rasite interneto svetainėje.
  • Sėdynės aukštis turėtų būti reguliuojamas. Sėdintis žmogus turėtų sureguliuoti sėdynės aukštį taip, kad sėdint pėdos būtų tvirtai atremtos į pagrindą, o keliai sulenkti devyniasdešimties laipsnių kampu. Nuo sėdynės krašto iki kelio sąnario apatinėje šlaunies pusėje turėtų likti kumščio dydžio tarpas.
  • Atlošas turėtų būti taip pat reguliuojamas. Jis turėtų būti pasviręs tinkamu kampu, kad juosmeninė nugaros dalis būtų tinkamai atremta.
  • Porankiai taip pat atlieka svarbią funkciją. Taisyklingų porankių dėka rankos mažiau nuvargsta, jas galima pailsinti pertraukėlės metu, patogiai susidėjus ant porankių. Porankių aukštis turi būti lygus su darbo stalu ir tokio aukščio, kad netektų dirbti nukarusiomis alkūnėmis. Tačiau jie turėtų netrukdyti laisvai judėti rankoms.
  • Kėdę ilgam darbui prie kompiuterio, patartina rinktis pagamintą iš kokybiškų medžiagų. Kėdės rėmas bus patvaresnis jei jis pagamintas iš metalo, o ne iš plastiko. Sėdimajai daliai verčiau rinktis natūralias medžiagas: natūralių pluoštų audinį ar natūralią odą. Minkštosios dalies užpildas iš poliuretano pasižymi geresnėmis savybėmis, nei iš porolono.

Taisyklinga sėdėsena gali lemti gerą savijautą ir geresnius darbo ar mokslo rezultatus. Todėl ypatingai svarbu kruopščiai rinktis tokius baldus kaip darbo stalas ar kėdė, kad ateityje galėtume išvengti sveikatos problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *