Kokie gali būti kaminai ir kaip jais rūpintis?

Namai

Sakoma, kad nėra namų be dūmų arba kita patarlė: „Iš kamino dūmai rūksta, o šilumos trūksta“. Sukūrento kuro dūmai visuomet išeina per kaminą. Šildymo sezono metu taip pat tampa aktualus kaminų klausimų. Tačiau kad ir kaip ten bebūtų, bet kaminu reikia rūpintis nuolat ir labai svarbu, kaip jis įrengtas bei kaip yra prižiūrimas. Tikrai niekas nenori, kad tuomet, kai jau prireiks šildyti namus Jūsų namuose esanti sistema taps dar vienu trukdžiu. Labai svarbu išsirinkti tokį, apie kurių neteks veltui sukti galvos.

Visų pirma turite žinoti, kad kaminai gali būti:

  • ·mūriniai iš plytų;
  • · kaminai iš blokelių su nerūdijančio plieno įdėklu;
  • · moduliniai kaminai (keramzitbetonio blokelių arba lavos blokelių,) su keramikiniu įdėklu;
  • · apšiltinti dvisieniai dūmtraukiai (metaliniai pristatomi kaminai).

Mūriniai kaminai mūsų šalyje yra patys populiariausi. Jie pasižymi patvarumu bei nedidele kaina. Tuo tarpu apšiltinti dvisieniai dūmtraukiai montuojami rečiausiai. Jie nebent būna pasirenkami tuomet, kai nėra galimybės įrengti mūrinio kamino. Kamino pasirinkimą lemia ne tik kainos faktorius. Tam įtakos turi ir tai, kokia bus išmetamų dujų temperatūra, taip pat ir išmetimo būdas, kuris gali būti tiek priverstinis, tiek ir natūralus. Turėkite omeny, jog lavos akmens blokelių kaminai tinka tik aukštos temperatūros dujų šalinimui, t.y. ten, kur nesusidaro kondensatas.

Kaminų priežiūra

O tam, kad pasirūpintumėte sklandžiu kamino darbu, bus reikalingas jo valymas. Tikrai nenorite, kad atsitiktų ir Jums kaip toje patarlėje: „Mesiu juodą darbą, eisiu kaminų krėsti“.

Dar vaikystėje išmokome, jog neprižiūrėti bei nevalyti dūmtraukiai yra pavojingi statinio eksploatacijai, nes gali tapti gaisro židiniu. Kaminus patariama valyti bent du kartu metuose. Geriausia tai būtų atlikti po bei prieš šildymo sezoną arba tada, kai ant kamino sienelių susikaupia daugiau kaip 2 mm sluoksnis suodžių. Kaminuose visada randama didžiausia suodžių bei dervos koncentracija. Čia išeinantys dūmai yra žemos temperatūros, prisotinti vandens garų bei ištirpusių dervų. Dėl to jie ir kaupiasi kaminuose.

Išvalyti namo kaminą galite patikėti kaminkrėčiams arba tai padaryti patys. Svarbiausia yra parinkti tinkamus valymo šepečius. Žinokite, kad su plastikiniais arba nerūdijančio plieno šepečiais gali būti valomi kaminai su nerūdijančio plieno įdėklais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *